Kas peaks vetsupaberit varuma hakkama?

Oo koroona. Vaadates mida inimesed varuvad, tekib tunne nagu tegemist oleks massiivse kõhulahtisusega, sest nii mitmeski riigis on peldikupaber otsakorral. Mõtlesin siis, et ah Eestisse see paanika ju niikuinii ei jõua, aga hoidke alt, Hiiu Rimis vetsupaber ka otsakorral!

Mis toimub? Kas mulle on jäetud midagi ütlemata? Või miks see peldikupaber nii oluline on? Ma saaks aru kui näiteks pasta saab otsa või seep või käsimüügist külmetuseravimid, aga WC paber? What? 😀

25501880-8071359-image-a-12_1583275201951

Üldse see varumine veidi üle käte läinud. Inimesed paanikas ostavad asju kokku nagu see vetsupaber oleks ravim kõigile haigustele, kallim kui kuld. Samas inimesed, kellel pole võimalik suurte varudena asju kokku osta, näiteks vaesemad või vanurid (kes on riskigrupp!!!), nemad on tegelikud kannatajad samas kui hoarderid istuvad oma vetsupaberitroonil. 

corona-virus-costco-toilet-paper-meme

Nüüd mul on tunne, et ma peaks ka vetsupaberit varuma hakkama. Mitte sellepärast, et maailmalõpp on tulemas ja kogu eesti rahvas välja sureb vaid sellepärast, et mingid hoarderid ostavad kogu eesti pelleripaberist tühjaks. Kätedesodega see juba juhtus, aga see veidi arusaadavam ka. 😀

Teate, mis aitaks läänemaailma rahvast selle paberipuudusega? BIDEED.

Ma saan aru, uus haigus, tekitab hirmu. Ma nüüd ei võrdle koroonat gripiga, aga grippi on surnud Eestis sel aastal juba kolm inimest! Ja mis kõige haigem, gripi vastu saab end kaitsta vaktsineerides. Eestis on aga gripi vastu vaktsineerimine Euroopa madalaim ja seda enam tekitab küsimusi, et miks, oo miks, inimesed end ja oma lähedasi ei kaitse olemasolevate ränkade haiguste vastu.

89634837_10157864012953418_4750543054136410112_o

Vaadake lähemalt statistikat siit: informationisbeautiful.net/visualizations/covid-19-coronavirus-infographic-datapack/ 

Püüdkem säilitada kaine mõistus, mitte hoardida suuri koguseid asju, mõelda ka kaasinimeste peale ja mitte rabada nende eest pelleripaberit. Peske käsi, ärge näppige nägu ja püüaks mitte üksteisele näkku köhida.

Sellessuhtes on naljakas, kuidas teades, et näomaskid ei ole tõhusad kandjat haiguse eest kaitsma vaid aitavad haigel mitte nakatada teisi, on terve Eesti näomaskidest tühjaks ostetud. Ei tea kas inimestes tärkas suur soov enda kaasmaalasi kaitsta oma batsillide eest? Sest senimaani iga jumala talv olen ma kokku puutunud hulga inimestega, kes konkreetselt RÖGISTAVAD kaasmaalastele näkku. Köhivad bussis suu avali ja mingist viisakusest pole jälgegi. Öäk.

2 thoughts on “Kas peaks vetsupaberit varuma hakkama?

  1. Einoh, kevad kohe käes, paislehe või lepalehega saab ka pühkida 😀 Aga vetsupaber pidi olema üldse päris ebahügieeniline ja tegelt ma nõustun. Augul kükitades kopsikuga mässamist ette ei kujuta, aga bidee on küll jumala kingitus. Kahju, et see mulle koju ei mahu….

  2. Ma ka vetsupaberi varumisest otseselt aru ei saa, sest kui nagunii kodus karantiinis istuda, siis khm.. hädavajadusel saab ju pärast vetsuskäimist kohe ka pesema minna vms. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s