Elas üks väike lind, kuni…

Ma olen kaua kaua tegelenud laste hoidmisega ja mulle täiega meeldib see. Nii ka ühel kenal õhtupoolikul lähen mina lapsi hoidma. Kõik on väga tore, sätin siis lapsed magama ja hakkan unejuttu lugema.

Unejutu raamatuks on seekord lood loomadest. Mõtlen, et oh kui armas. Selles peatükis, mida mina ette lugesin, oli juttu punakrae püüdest (ma ei tea, kas see on liik kui selline, aga seal oli püü nimega Punakrae.)

Lugu algab väga armsalt. Kanada metsas, Ontario järve lähistel elab emapüü koos kümne lapsega. Lapsed need õpivad ema käest eluks vajalikke asju ja läbi aasta kasvavad ja iseseisvuvad seal kaunis metsas. Siis tuleb neil mingi ümberpaiknemisperiood ja selle jooksul jäi sinna metsa alles ainult üks lastest (pülejäänud lendasid ära kuhugi).

Siis see püü, nimeks Punakrae, leidis endale naise. Said selle naisega 10 väikes püü-last ja hakkasid neid kasvatama. Kuni tuli jahimees. Kes tappis laste ema ära ja trampis pooled lapsed surnuks.

Isa siis leinas ja elas ülejäänud pooltega edasi kuni tuli talv. Talve ajal nad jäid kõik lumekooriku alla kinni kus siis isapüü püüdis end päevi välja toksida kuni see tal lõpuks õnnestus, aga kõik ülejäänud lapsed peale ühe olid lume alla ära surnud. Kevadel sulasid nende nälginud korjused välja.

download

Siis isapüü ja allesjäänud lapspüü lendasid kuhugi kaugemale, et rahu nautida. Sinna tuli aga jahimees, kes tappis selle lapspüü ära. Isapüüd ta veel kätte ei saanud, aga tema jaoks pani ta üles lõksud.

Isapüü jäi sinna lõksu kinni ja rippus niimoodi nööri otsas nälgides ja surma soovides mitu päeva kuni tuli üks kull, kes ta siis ära tappis.

Loo lõpp oli selline, et seal kaunis Kanada orus Ontario järve ääres ei ela enam ühtegi püüd ja kevaditi ei kuule nende põristamist (mingi hääl, mis on nagu nende laul).

Et jah.. head ööd siis, lapsed.

Kuigi nad ei teinud väga teist nägugi, aga ma siiamaani kergelt häiritud sellest loost. What a turn of events.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s