Uuesti roolis

Peale esimest sõidutundi ma ausalt ei mõista, kuidas ma 8 aastat tagasi sõidukooli eksamid läbisin. Istusin autosse ja ma ei mäletanud muhvigi sellest, kuidas näiteks istet sättida (no oma mugavuse järgi ju paned end paika? :D). No vaevalt kogenud autojuhid seda isegi mäletavad, aga ARKi eksamil nad tahavad näha, et juhid oskavad end reeglite järgi istuma sättida. Sest jah, sellistele asjadele on reeglid. 😀

Esimene tund läks päris halvasti. Või noh, mis halvasti, pigem oli see alla mu enda ootusi, ehk auto suri välja mitu korda ja märke oli raske märgata. Pole ju ammu sõitnud, uus auto tagumiku all, ja aju on kõik need kunagised teadmised kuhugi kaugele ajusoppi eest ära lükanud. Kedagi ma alla ei ajanud, seega väga hullusti ka ei läinud.

Teisel korral juhtus midagi uskumatut. Mu aju oli end kokku võtnud ja kuidagi kõik varasemad teadmised (peaaegu) sealt kaugetest ajusoppidest välja tõmmanud ja ma kohe tundsin, et sõit sujus palju paremini. See oli nii veider, nagu öö ja päev esimese sõidutunniga.

Kahekümnendaks tunniks olen juba saavutanud enesekindluse (mitte täieliku, aga osalise :D). Ma ei tea, on see vanusega kaasnev või kogemusega, aga 17aastaselt ma küll ei tundnud end roolis nii hästi kui praegu. Ma ei ole enam nii hirmunud ja mul on tekkinud ka mingi autotunnetus, millest varem ma ei saanud muhvigi aru, kui sellest räägiti.

Igatahes minus on tärganud väike lootusekiir, et võib-olla ma saan siiski load kätte varsti ja mitte aasta pärast, ning võib-olla ma ei pea ARKi eksamit 10 korda läbi kukkuma (päris tõsiselt mõtlen, see ei ole liialdus) enne kui load saan. Esimese korraga ma muidugi läbi ei saa, seda ma ei loodagi. Aga võib-olla viienda korraga äkki joppab?

Ringteed on kõige raskemad, need nagu tuleb lihtsalt pähe õppida, muudmoodi ei saa. Ülejäänud asjad juba nagu vaikselt lähevad täitsa okeilt, aga need kuradima õika ringid, kill me.

Aa ja see on ka üliraske, et  kõik teised juhid sõidavad nagu viimased nahhaalid ja mina pean siis ülikorrektselt sõitma. Väga raske on nii, kui eeskuju täiesti puudub liikluses. Kiiruseületamised on pigem reegel kui erand, suunatuld pole vist mõni elusees kasutanud, jalakäijad – need võiks end üldse põlema panna, pidevjooni ei märka keegi, punane foorituli tähendab, et sõida kiiremini…

Et noh, palju raskem on selliseid asju meeles pidada, kui keskkond mu ümber soosib täiesti vastupidist käitumist. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s