PÖFF ja dokumentaal Maardust

Mul on nõrkus filmifestivalide filmide vastu. Ma olen see vend, kellel ei ole muud vaja kui seda, et filmil oleks märk “Osales Cannes’ filmifestivalil” ja ma olen nõus seda vaatama.

Ma käin ka tavapäraselt kinos, aga tihti ei ole seal häid filme mida vaadata (defineeri hea film eksole). Noh selliseid kino Sõpruse filme, teate küll. 😀 Seega praegune PÖFF on minu võimalus terve aasta varu häid filme ära vaadata.

Esmaspäeval esilinastus minu hea sõbranna dokumentaalfilm “Prazdnik,” mida mul oli ka au näha.

Kas te olete vahel mõelnud, kui palju me teame oma kodulinnas toimuvast? Ma olen üles kasvanud Tallinnas ja nn põline eestlane, aga ma polnud kuulnud ka, et Tallinna külje all valdavalt vene elanikkonnaga Maardus toimub igal sügisel suurejooneline laat nimega Sorotšintsõ laat. Osavõtjaid ja külastajaid on pea 15 000 ja see laat on Ukraina rekordite raamatus kui suurim Ukraina-teemaline laat väljaspool Ukrainat.

Tasub ära märkida, et Sorotšintsõ laat nimetati 2014 ümber Maardu Sügiskarusselliks, sest Venemaa ja Ukraina vahel kasvasid pinged ja nüüdseks on laada fookus kaugenenud Ukraina teemast. Film aga jäädvustas selle tõelise olemuse (filmitud 2013 a) enne kui see juhtus.

Laada üheks oluliseks osaks on missivõistlus, kus kuulutatakse igal aastal välja Miss Maardu. Tüdrukud treenivad kohaliku modellikooli juhendaja käe all ja vähemalt enamike nende unistus on saada missiks, Maardu Missiks.

Nii veider mõelda, et eesti kultuuriruumis pole mina mitte kordagi oma eluaastate jooksul kuulnud sellest laadast, samas kui pooletunnise bussisõidu kaugusel on tuhandeid inimesi, kelle jaoks on see ääretult oluline sündmus. Eesti keeles on raske isegi infot leida selle ürituse kohta.

Screenshot 2019-11-26 at 16.40.55
2008. a kutse Maardu ajalehes

Film oli väga vahvalt jäädvustatud, kogu see sürreaalne maailm, mis seal laadal avanes, oli kenasti linti võetud. Noored tüdrukud (no nii 8+ a) tantsimas seksikates riietes kõhutantsu, vanad mehed hindamas missivõistlusel osalejaid, rahvariietes noored tantsimas EY MACARENA laulu saatel… ning lisaks, missivõistluse kohtunik astumas lavale KILEKOTIGA. 😀

See oli esimene PÖFFi film, mida ma nägin sel aastal. Lähen nüüd järgmisi filme vaatama. Seeya!

Treiler ja muu lisainfo SIIT.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s