Ma olen natuke Grinch

Aah, jõuluaeg. Ma olen üks neist, kes reaalselt jälestab seda tralli mis käib jõulude ümber. Ma ei mõtle nüüd kuuse ehtimist ja jõulusööminguid (sest noh duh, söök..), vaid seda tarbimist, mis jõuludega kaasneb.

Ma jälestan seda, et poed hakkavad juba novembris müüma ja promoma jõuluasju ja igalpool on jõulud, jõulud, jõulud. Pmst see hetk kui Halloween läbi on, asendatakse ämblikud päkapikkudega poodides. 😀

Ja siis hakkavad inimesed rääkima, mida nad kõike jõuludeks ostavad ja kui palju neil jõuludeks kulub. Mõnel lausa tuhandeid!! Ja ma tõesti ei saa aru, jumal küll, MIKS???

Meie maakera on niigi uppumas selle plasti ja asjade alla, mis ei lagune, aga siiski jõuludel lähevad inimesed hulluks ja ostavad kokku igast träni lihtsalt selleks, et osta midagi. Jõulud peaks olema rahu aeg, aga see tarbimishullus tekitab inimestes stressi ja ajab neid närvi.

Kinkida võib, aga reaalselt kasulikke asju. Mina ostan niikuinii endale kasulikud asjad ise, sest väga raske on valida teistel, millist juuksepalsamit ma soovin ja mis on kõige parem minu juustele. Või siis on mu soovid nii kallid, et ma ei jaksa neid isegi iseendale kinkida. 😀 Näiteks tahaks ma Fitbit Charge 3 (150 euri) või iphone Xi (üle tonna). Realistlikumad soovid olen ma ise ära lahendanud nt soovisin bluetooth kõrvaklappe ja uurisin ja leidsin sobivad, just sellised nagu mina tahtsin ja hea hinna eest ka (30 euri olid).

Hetkel ma otseselt ei soovigi midagi… Ainus asi mis mu ostulistis on hetkel, on meigikott. Kuna ma olen suhetliselt anaalne kõige suhtes, siis see meigikott peab ka olema õiges suuruses (mitte liiga suur, mitte liiga väike), kena, ilusates värvides, sobiva materjaliga, sees peab olema väike lukuga tasku jne jne. Vaesed inimesed, kes mulle peavad kinke valima, eks. 😀 Sellepärast ongi mul kergem ise osta endale selliseid vajalikke asju.

Tegelikult võin ma käsi südamel öelda, et mulle ei ole kingitud kasutuid asju (vähemalt täiskasvanu eas pere ja sõbrannade poolt). Näiteks eelmise ja üleelmise aasta jõulukinke kasutan ma siiani. Sest need, kes mulle kinke teevad, teavad mind ja oskavad valida sobivaid asju. Reaalselt ma sain mingil aastal pika pidžaama endale ja ma kasutan seda suht iga päev külmadel aegadel. 😀 Samamoodi kinkis töökoht meile purgi D-vitamiini ja ma olen selle käik ära kasutanud. Jumala vajalik. Ja sõbrannad kingivad ka asju, mida ma kasutan siiani, nt kehakoorija ja sädelev ripsmetušš.

Ehk siis, okei ma ei vihka jõule, aga ma vihkan seda kui ostetakse kokku asju ilma mõtlemata. Kui ostetakse asju, mida teine ei kasuta või tal pole vaja või lihtsalt selleks, et isa õe lellepoja lastelastele midagi kaasa tuua. Ära too, too hoopis kaasa hea ja stressivaba meeleolu.

PS: Laste kingitustest ma ei räägi. Mõtlen just täiskasvanuid, sest lastele kulutaks ma ka sadu eurosid. Nemad ju ootavad jõuluvana ja jõuluvanandus just nende jaoks ongi, aga täiskasvanud pigem võiks lihtsalt nautida pere ja sõprade seltskonda, mitte uppuda materiaalsuse maailma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s