Ei, sa pole aus, sa lihtsalt oled m*** inimene

Sellel laupäeval olid Eesti Blogiauhinnad. Ma käisin ka kohal, sest tahtsin üle kaeda, mis seal siis toimub. Ma küll kandideerisin, aga no OLGEM AUSAD mingit võitu ma sealt absull ei oodanud. Küll aga hääletas minu poolt 116 inimest, mis on mõne jaoks väike arv, aga minu jaoks ausalt ÜÜRATU.

Nagu.. okei kaks neist olen mina ise. 😀 Vb kaks-kolm mõni sõbranna/tuttav, aga kes need ülejäänud 111 inimest on? Kõik klikkisid valesti? Klikifarm Nigeeriast? Või reaalselt PÄRIS lugejad leidsid, et tasus minu poolt hääletada, whaaaaat? Igatahes, suured tänud teile, kes hääletasite. Ma jäin oma kategoorias vist seitsmendaks? Hea saavutus igatahes, arvestades fakti, et ma mingi kirbublogija oma kuue lugejaga. 😀

Minule jäi EBAl silma hea toit, ilus lava, mõnus olemine. Ei saa kurta millegi üle, arvestades, et tegu oli tasuta üritusega. Inimesed olid ilusad ja ma veidi alariietatud, sest noh pole ju mingi GAAAALA, aga vist siiski oli. Oh well. Whatever.

Igatahes keegi blogija Jaanika hakkas moepolitseiks ja tegi terve blogipostituse sellel teemal, et mis kõigil seal valesti oli. Tema kolgata tee algas sellest, et Marimelli Marleen ei öelnud talle tere vastu. Aga vähemalt ta oli ilus isegi hoolimata sellest, et ta on paks. Kuid pidavat ajama lolli juttu, seega parem oleks, kui Marleen vait oleks.

Eveliis olevat väga kena olnud, aga kuna tal olevat massiivsed võlad, siis on Jaanikal temast siiski natuke kahju. Jane olevat olnud liimist lahti, aga hoolimata sellest, et ta Jaanika terele ei vastanud, ei hakka üllas Jaanika “maaslamajat siiski jalaga lööma”.

Mallukas oli jällegi liiga ilus, kuigi ta tiss hüppas peaagu kleidist välja ja ta mölises palju. Merje oli lihtsalt üks paks vaal, kes oli oma paksu perse sinna kohale vedanud ja mingi kartulikoti ka veel selga ajanud. Õhtujuht Anu Saagim oli täitsa okei, ainult et tal olid valed trussikud jalas – sellised mis välja paistsid. Manjana oli oma 50-sendise kleidiga küll mõnusat nalja visanud, aga tissid rippusid ikka põlvini.

what.gif

Toit tollele Jaanikale ka ei meeldinud, sest tema oleks siiski eelistanud kohvi ja kooki, aga sai lihtsalt näksi ja võileibu ja erinevaid jooke, mis ka ei sobinud. Kokkuvõtteks jäi ta peoga väga rahule. (Üllatav eks?)

Mina siis loen seda ja mõtlen.. et MIDA KURADIT tollel naisel viga on. Nagu kui m*nn inimene sa olema pead, et leida rõõmu sellest, et kedagi maha teha. What the actual fuck. Teate ausaltöeldes on MINUL tast kahju, kui ta elus nii palju negatiivset leiab. Nagu mis elu see on, kui kõik su ümber on sitt ja kole…

Ja kogu seda negatiivsust vabandab välja lause “Aga ma olen lihtsalt aus.” Ei, sa ei ole lihtsalt aus. Sa oled kohutav inimene, kellel puudub igasugune taktitunne… See ei ole ausus, see on rumalus, see on kitsarinnalisus. Kui palju on neid inimesi, kes ütlevad kellelegi sitasti, sest “nad on ju ausad.”

Miks inimesed teevad nii? Nagu kes sa enda arust oled, et tulla ütlema kellelegi, kuidas ta välja peaks nägema või mis sulle ta juures ei meeldi. KEEGI POLE SULT KÜSINUD. Ole vait ja ela oma elu.

Ma leian ka, et ma olen aus inimene ja ütlen asju nagu nad on, ainukese vahega siis kui seda küsitakse. Aga see ei tähenda, et ma läheks kuskil peol ütlema et “Kurat, Mari, sa oled ikka päris rõve täna ja miks selline kleit? Fuh! Silmi pole peas või…” või midagi Jaanika stiilis “Tead, sulle see kleit täitsa sobib, isegi hoolimata sellest, et sa oled paks. 🙂 ”

Jällegist… m*nn inimene. Sorri. MA OLEN LIHTSALT AUS. 😀

Tihtipeale sellised inimesed on ise jõle madala enesehinnanguga ja peavad teisi maha tegema selleks, et ise end hästi tunda. Sest nemad on ju siis PAREMAD kui ülejäänud morsad. Siin on koht peeglisse vaatamiseks ja väheseks eneseanalüüsiks, et MIKS ma pean teistele sitasti ütlema, et end hästi tunda? Sest siin ei ole asi selles “vaalas” kes sulle vastu jalutas, vaid sinus endas.

Minu arust olid kõik eelnimetatud blogijad väga kenad ja ilusad ja ei ole ühetgi halba sõna öelda. Ei pannud mina tähele kellegi maani tisse ega munamäesuurust ahtrit… Siin on kindlasti ilu vaataja silmades ja selliste subjektiivsete teemade puhul leian mina, et see on labane ja taktitundetu kellelelegi halvasti öelda ta välimuse kohta.

Mul on kahju, et meie ümber on nii palju ülbeid, ebaviisakaid ja taktitundetuid inimesi. Mis eeskuju ta oma lastele annab?? Tal neid vähemalt neli. Need ongi need lapsed, kes koolis teisi kiusavad, sest vanemad on näidanud sellist eeskuju, et teistele sitasti öelda on okei ja tuleb olla “aus”?

Lisaks sellele, et sellised inimesed on tohutult ebameeldivad, mul on siiralt kahju neist, kes neile ette jäävad. Kellelegi ju ei meeldi, kui neile halvasti öeldakse ja kunagi ei tea kes mida südamesse võtab. Võib-olla mõnel on ükskõik kui talle paks öeldakse, aga teisele on see jällegi tohutult valus ja jääb eluks ajaks meelde.

Sellessuhtes on mul hea meel, et ma olen kirbublogija. Ei jäänud kellelegi ette, kuigi ma juba kujutan ette seda kriitikat. Issand see Piia oleks nagu maale kartuleid võtma läinud. Kas ta üldse ei saanud aru kuhu ta tuli? Jumal, mis kingad… prügikasti kõrvalt leidis v? Eino oleks ikka võinud natukenegi pingutada ju.. Huuled värvis ilusti ära, väga kena, aga ülejäänud lõusta oleks võinud mõni osavam inimene ära värvida.

Ma tahaks, et inimesed oleks positiivsemad. Öelge häid asju! Öelge positiivseid asju! Öelge, kui kellelgi on ilus riietus või ilus soeng. Öelge, kui keegi on teie aruts lahe või äge või tore! Proovime tasakaalustada selliste ülbikute poolt loodud negatiivsust veidikene.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s